Decydując się na instalację fotowoltaiczną stajemy przed koniecznością wyboru między innymi rodzaju paneli fotowoltaicznych które będą dla nas odpowiednie. Na wybór rodzaju modułów fotowoltaicznych składa się wiele kwestii, między innymi powierzchnia dachu jaką dysponujemy, warunki pracy instalacji, estetyka oraz budżet jakim dysponujemy. Moduły mono- i polikrystaliczne produkowane są z krzemu, jednak różnią się procesem produkcji. Czym zatem kierować się podczas wyboru?

Inastalacja fotowoltaiczna w wykonaniu APP Energy Lublin

Moduły polikrystaliczne

Charakteryzują się jasnoniebieską barwą oraz sprawnością na poziomie 16-18%. Moduły tego typu składają się z krzemu, który wykrystalizował wiele kryształów. Mają one większe uzyski energii dla promieniowania rozproszonego. Moduły polikrystaliczne są także tańsze, przez co są częściej wybierane do instalacji fotowoltaicznych.

Różnica między modułami fotowoltaicznymi - APP Energy

Moduły monokrystaliczne

Posiadają barwę od ciemnoniebieskiej aż po czarną. Ich sprawność wynosi 18-21%, dzięki czemu uzyskujemy większą wydajność przy mniejszej powierzchni instalacji fotowoltaicznej. Posiadają także niższy współczynnik temperaturowy, dzięki czemu są bardziej wydajne w dni o wysokim nasłonecznieniu. Moduły monokrystaliczne są zbudowane z monokryształów o przekroju koła, co sprawia, że ich ogniwa mają zaokrąglone krawędzie.

Profesjonalne doradztwo

W razie jakichkolwiek wątpliwości prosimy o kontakt z naszymi doradcami pod numerem 693 345 471 lub poprzez kontakt mailowy biuro@appenergy.pl. Chętnie udzielimy wszelkich porad oraz rozwiejemy wszystkie wątpliwości.

Kategorie: Aktualności