Wyższy budżet w programie "Mój Prąd"

Wyższy budżet dla programu „Mój Prąd” – kto może uzyskać dotację?

Mój Prąd to program, który nieustannie cieszy się ogromnym zainteresowaniem Polaków. Tegoroczna, piąta już edycja również przyciąga wielu chętnych, którzy chcą skorzystać z dofinansowania zakupu instalacji fotowoltaicznej. Z tego powodu Ministerstwo Klimatu i Środowiska postanowiło zwiększyć budżet aktualnego naboru w programie. Jak wysoka jest kwota dotacji w Moim Prądzie 5.0 i kto może uzyskać dotację, dowiesz się, czytając dzisiejszy wpis. (więcej…)

Domowy magazyn energii - czy warto?

Czy warto zdecydować się na magazyn energii? Poznaj jego korzyści

Odnawialne źródła energii oraz technologie wspierające ich rozwój odgrywają coraz istotniejszą rolę w transformacji energetycznej świata. Największą popularnością cieszy się bez wątpienia fotowoltaika, która na dobre zadomowiła się w większości polskich domów. Coraz śmielej na rynek krajowy wchodzą również magazyny energii wspierające optymalizację zużycia prądu. Jednak czy warto inwestować w tego typu rozwiązania? Jakie korzyści może przynieść posiadanie magazynu energii? (więcej…)

Zwrot z inwestycji w fotowoltaikę

Zwrot z inwestycji w komercyjne systemy fotowoltaiczne

Ostatnie lata to czas dynamicznego rozwoju odnawialnych źródeł energii w naszym kraju. Główną siłą napędową tego stanu rzeczy są bez wątpienia panele fotowoltaiczne, które stały się niezwykle popularną inwestycją wśród Polaków. Według danych z końca lipca 2022 roku moc zainstalowana w tego typu źródłach generujących energię elektryczną wyniosła aż 10,6 GW. Dzieje się tak z uwagi na spore oszczędności, jakie może nam przynieść montaż paneli fotowoltaicznych, ale i również z uwagi na atrakcyjne dofinansowania i wsparcie rządowe dla osób, które zechcą wesprzeć OZE w Polsce. Jak wygląda i ile może wynieść zwrot z inwestycji w komercyjną instalację fotowoltaiczną? (więcej…)

Pompa ciepła i instalacja fotowoltaiczna – zgrany eko duet dla Twojego domu

Montaż pompy ciepła wraz z instalacją fotowoltaiczną to jeden z najbardziej atrakcyjnych duetów sprawdzających się w każdym gospodarstwie domowym. Szczególnie teraz, gdy ceny paliw oraz energii elektrycznej rosną w zastraszającym tempie, obie instalacje pozwalają generować ogromne oszczędności w zakresie rachunków za prąd oraz ogrzewanie. Odpowiednio dobrane parametry obu systemów mogą dodatkowo sprawić, że korzystanie z pompy ciepła będzie odbywało się praktycznie za darmo, a na dodatek w zgodzie z naturą. (więcej…)

Warunki programu „Mój Prąd 4.0” w 2022

Dofinansowanie do fotowoltaiki 2022 – kiedy startuje Mój Prąd 4.0

Program „Mój Prąd” cieszy się niesłabnącym zainteresowaniem. To niezaprzeczalnie jedna z najbardziej rozpoznawalnych, a zarazem popularnych dotacji do instalacji fotowoltaicznej. Za nami już trzy edycje, z których pieniądze rozeszły się w błyskawicznym tempie. W obliczu dużego odzewu polskiego społeczeństwa, przygotowano również kolejny program. Tym razem będzie on obejmował nie tylko dofinansowania na fotowoltaikę, ale również i na urządzenia, mające na celu zwiększenie autokonsumpcji energii elektrycznej. Kiedy ruszy nabór i jakie będą warunki programu „Mój Prąd 4.0”? (więcej…)

Appenergy - fotowoltaika Lublin

Jakie panele fotowoltaiczne wybrać? O wymiarach modułów fotowoltaicznych

Kluczowym aspektem przy projektowaniu instalacji fotowoltaicznych jest dobór odpowiednich modułów solarnych. Nie jest to zadanie łatwe, bowiem na rynku znajdziemy obecnie bardzo szeroki wybór różnych modeli. Podczas wyboru należy wziąć pod uwagę kilka kluczowych parametrów, wśród których można wymienić po prostu wymiar modułów. Nie jest to może tak oczywisty parametr jak sprawność konwersji, jednak jego zlekceważenie może być brzemienne w skutkach i dlatego to właśnie na nim i jego odpowiednim doborze skupimy się w dzisiejszym tekście.

(więcej…)

Wiata fotowoltaiczna od AppEnergy

Carport fotowoltaiczny, czyli nowoczesna wiata samochodowa

Panele fotowoltaiczne od jakiegoś czasu cieszą się niesłabnącym powodzeniem. Montowane są zazwyczaj na dachach budynków oraz przy pomocy specjalnych konstrukcji umieszczanych wprost na gruncie. Z paneli fotowoltaicznych korzystają już bowiem zarówno prywatni użytkownicy, jak i ogromne przedsiębiorstwa oraz osoby zakładające tzw. farmy fotowoltaiczne. Ciekawym sposobem na wykorzystanie paneli jest carport, czyli wiata fotowoltaiczna. Dowiedz się czym jest taka instalacja i komu może się przydać.

(więcej…)